Aktualności

03.01.2013 | Rank Progress wystartuje z budową pierwszego minicentrum handlowego w I poł. roku 2013

Rank Progress podpisał przedwstępną umowę zakupu gruntu w Oleśnicy, gdzie pod koniec I półrocza 2013 roku chce ruszyć z budową pierwszego z 81 planowanych przez spółkę minicentrów handlowych - poinformował deweloper w komunikacie prasowym. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2013 i 2014 r.

"Grunt ten przejmujemy od inwestora, który uzyskał wszelkie niezbędne decyzje administracyjne konieczne do rozpoczęcia budowy. Z realizacją projektu ruszymy zapewne pod koniec pierwszego półrocza 2013 roku" - powiedział, cytowany w komunikacie Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Dodał, że obecnie prowadzone są rozmowy z kilkunastoma podmiotami na temat przejęcia inwestycji w początkowej fazie lub zakupu gruntów pod małoformatowe obiekty.

Deweloper planuje budować od 4 do 10 minicentrów rocznie.

"Założenia te są ostrożne i realistyczne. Jesteśmy w stanie prowadzić jednocześnie kilka dużych i nawet kilkanaście małych projektów w roku. Cykl budowy w przypadku małych obiektów jest relatywnie krótki - trwa około 6 miesięcy - i nie wymaga dużych nakładów finansowych" - skomentował Mroczka.

Rank Progress w ciągu kilku lat chce wybudować 81 małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tys. mieszkańców.


źródło: biznes.onet.pl