Aktualności

28.01.2013 | Lubawa w 2013 r. liczy na skokowy wzrost wyników jednostkowych

Lubawa w 2013 roku liczy na "skokowy" wzrost wyników jednostkowych oraz na utrzymanie dotychczasowych dynamik wzrostu w spółkach zależnych - poinformował w rozmowie z PAP Marcin Kubica, prezes Lubawy.

"Patrząc na nasze szacunki wyników za 2012 rok, to mogę zdradzić, że wyglądają optymistycznie. Natomiast w 2013 roku, w Lubawie planujemy znaczny skok wyników, o kilka poziomów w górę. W pozostałych spółkach dynamiki powinny być zbliżone do tych notowanych w latach ubiegłych" - powiedział PAP Kubica.

W sierpniowym wywiadzie dla PAP prezes Kubica szacował, że w wyniku planowanego uruchomienia działalności w Armenii, jednostkowe przychody Lubawy mogą sięgnąć poziomu 150 mln zł.

Prezes Lubawy powiedział, że w przypadku Mirandy i Liteksu oczekuje dalszego wzrostu sprzedaży na rynkach zagranicznych.

"Perspektywy rynku na którym działa Miranda są bardzo dobre. Szczególnie dobrze wygląda segment roletowy, automotive, produkcja poszyć dla pokryć wózków dziecięcych oraz szeroko pojęty druk reklamowy. Do tej pory znaczącą część produkcji Miranda lokowała na terenie Polski, jednak widzimy, że w 2012 r. wyraźnie wzrastała nam sprzedaż zagraniczna. Podobne trendy powinniśmy notować w 2013 r." - powiedział.

"W przypadku Liteksu sytuacja jest o tyle korzystna, że jeden z głównych konkurentów, który działał w Turcji, ogłosił upadłość. W efekcie, Litex notuje co raz większy napływ zamówień i klientów z rynków zagranicznych" - dodał.

Kubica powiedział również, że w przypadku trzeciej spółki zależnej - Effect Systemu, w kontekście roku 2013 liczy na wzrost sprzedaży w segmencie tkanin z włókien lnianych.

Po trzech kwartałach 2012 roku grupa Lubawy miała 150,81 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży oraz 3,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

W skład grupy Lubawa wchodzą spółki Lubawa, Miranda, Litex Promo oraz Effect-System.źródło: bankier.pl