Aktualności

27.02.2013 | Rank Progress pozyskał finanse na park handlowy w Grudziądzu

Rank Progress dostał kredyt na budowę Pasażu Wiślanego w Grudziądzu. Łączna wartość pozyskanych środków to około 16,1 mln zł.

Rank Progress SA, jedna z największych polskich spółek dewelopersko-inwestycyjnych, podpisał umowę kredytową z Pekao Bankiem Hipotecznym na finansowanie projektu parku handlowego Pasaż Wiślany w Grudziądzu. Pozyskane środki o wartości około 16,1 mln zł zapewnią do 70,3 proc. budżetu przeznaczonego na realizację obiektu. Pozostałe finansowanie (wkład własny) pokryte będzie z kasy Rank Progress. Zgodnie z umową, kredyt został podzielony na transze: podatkową i budowlaną. Pierwsza w wysokości 3,1 mln zł zostanie spłacona 30 listopada 2013 roku; pozostałe 13 mln zł będzie zamienione w tym samym czasie na kredyt inwestycyjny w euro. Termin jego spłaty ustalono na koniec listopada 2018 r. Oprocentowanie kredytu zależeć będzie od stopy procentowej odpowiednio: 3-miesięcznego WIBOR i 1-miesiecznego EURIBOR powiększonych o marżę banku.

- Bez problemu pozyskujemy finansowanie dla naszych projektów na atrakcyjnych warunkach. Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla instytucji finansowych, które dostrzegają, że nasze inwestycje są przemyślane, skomercjalizowane i potencjalnie wysoko rentowne - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

- Warto jednocześnie podkreślić, że szczególnie dbamy o utrzymanie zadłużenia na optymalnym poziomie, dostosowanym do aktualnych potrzeb inwestycyjnych - dodaje Jan Mroczka. Obecnie całkowita stopa zadłużenia Rank Progress wynosi około 50 proc. i należy do najniższych w branży.

Pasaż Wiślany będzie miał łącznie około 5,2 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku. Inwestycja ta będzie uzupełnieniem już istniejącego tam centrum, na terenie którego znajdują się markety Praktiker i Carrefour.


źródło: prnews.pl