Aktualności

27.03.2013 | Lubawa podbija Armenię

Producent tekstyliów i wyrobów gotowych, reklamowych, promocyjnych oraz produkcji specjalistycznej podpisał umowę, która umożliwi realizację zagranicznej ekspansji Grupy w Armenii. Do tego celu powołano podmiot LUBAWA Armenia.

Lubawa obejmie 51% udziałów w LUBAWA Armenia, natomiast pozostałe 49% udziałów należeć będzie do “Charentsavan Machine-tool Factory” OJSC - firmy kontrolowanej przez Ministerstwo Obrony Republiki Armenii (MORA).  W tym celu w obecności przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Gospodarki, Biura Bezpieczeństwa Narodowego RP oraz delegacji Ministerstwa Obrony Republiki Armenii, została podpisana umowa, która umożliwi realizację zagranicznej ekspansji Grupy.

- Powołaliśmy spółkę LUBAWA Armenia, ponieważ widzimy potencjał rynku armeńskiego oraz możliwość dywersyfikacji naszych źródeł przychodów. Nawiązanie współpracy z Rządem Armenii stanowi szansę na skuteczną realizację kolejnego projektu polegającego na sprzedaży naszych produktów poza granice Polski. W tej chwili bierzemy udział w kliku przetargach w Polsce i poza jej granicami, nasze produkty zyskują uznanie na wielu kontynentach, na bieżąco będziemy informować o realizacji poszczególnych projektów - mówi Marcin Kubica, Prezes Zarządu Lubawa S.A.

W spółce LUBAWA Armenia produkowane będą w pierwszej kolejności siatki maskujące wielozakresowe oraz optyczne (87% obrotu), makiety uzbrojenia - np. czołgu T-72 (10% obrotu) i namioty (3% obrotu). Produkowane wyroby będą trafiać do wojska oraz pozostałych służb mundurowych w Republice Armenii. Sukcesywnie Spółka zamierza do swojej oferty wprowadzać pozostałe produkty, takie jak np. kamizelki kuloodporne, płyty balistyczne, co pozytywnie wpłynie na zwiększenie przychodów.

- Przed nami jeszcze trochę pracy związanej z uruchomieniem produkcji i sprzedażą gotowych wyrobów. W tej chwili czekamy na decyzję Ministerstwa Gospodarki Polski w sprawie wydania zgody na transfer technologii do spółki LUBAWA Armenia. Po uzyskaniu wymaganych zezwoleń podpiszemy z naszym Partnerem z Armenii umowę inwestycyjną, w której kolejnym krokiem będzie podpisanie 5 letniego kontraktu na dostawę sprzętu - dodaje Marcin Kubica.

W opinii Zarządu Lubawa S.A. pierwsze dostawy gotowych wyrobów do Ministerstwa Obrony Republiki Armenii powinny nastąpić najpóźniej w IV kwartale 2013 roku.źródło: gpwmedia.pl