Aktualności

11.06.2013 | Zapory przeciwpowodziowe Lubawy w Budapeszcie

Zapory przeciwpowodziowe wyprodukowane przez Lubawę S.A, spółkę należącą do Grupy Kapitałowej Lubawa trafiły do stolicy Węgier. Lubawa dostarczyła półtora kilometra innowacyjnych, mobilnych zapór przeciwpowodziowych. Osobiście wizytował je premier Węgier Viktor Orban.

System przeciwpowodziowy produkcji Lubawy jest lekki i łatwy w użyciu. Jak podkreśla spółka, może być stosowany w każdym terenie. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem do kontroli przepływu wody i może być stosowany jako zabezpieczenie przeciwpowodziowe, ograniczając zasięg rozlewisk oraz ochronę obiektów przed zalaniem, mówi Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A. System gwarantuje szybkie i efektywne zastosowanie w m.in. takich zagrożeniach jak: powódź, wyciek ścieków i substancji toksycznych.

Sprzęt nadaje się do wielokrotnego użytku a napełniać go można wodą pochodzącą z powodzi. Zapora była prezentowana również w Czechach, Niemczech i na Słowacji, gdzie jak zaznacza Szef Spółki zebrała przychylne opinie. Wyposażenie bardzo dobrze sprawdza się podczas tegorocznej powodzi.


Aby przeczytać więcej


źródło: biznes.interia.pl