Aktualności

08.08.2013 | Grodno SA w I kwartale 2013/14 zwiększa rentowność

Intensywna praca nad efektywnością oraz rozwojem nowych segmentów działalności wraz z obniżaniem kosztów zaowocowały wzrostem rentowności ze sprzedaży Grodna w I kw. 2013/14.

44,9 mln zł obrotów w I kw. 2013/14 wypracowała ogólnopolska sieć hurtowni elektrotechnicznych Grodno SA. Przed rokiem po pierwszych trzech miesiącach roku obrachunkowego spółka osiągnęła 47 mln zł przychodów. Niewielki spadek kwartalnej sprzedaży liczony rok do roku szedł jednak w parze z redukcją kosztów. Dzięki temu zysk na sprzedaży wyniósł 434 tys. zł wobec 423 tys. zł przed rokiem, co oznacza wzrost rentowności sprzedaży o niemal 3 proc. Jednocześnie wynik netto wzrósł do 60 tys. z 47 tys. zł przed rokiem.
 
- Wypracowany wynik jest wprawdzie daleki od naszych ambicji, ale biorąc pod uwagę to, jak wymagający jest obecnie rynek i jak radzi sobie na nim konkurencja, można uznać, że jest poprawa – uważa Andrzej Jurczak, prezes Grodna. – Z naszej perspektywy kluczowe jest to, że nasz biznes jest wydajny i bezpieczny, o czym świadczy między innym to, że spółka wygenerowała prawie 2 mln zł w przepływach operacyjnych – dodaje Andrzej Jurczak.
 
Zarząd podkreśla, że na lepsze wyniki wpływ miały prowadzone od kliku kwartałów prace nad redukcją kosztów i poprawą efektywności spółki. – Poprawa ma też związek z rozwojem segmentów pozwalających wypracowywać wyższe zyski. – tłumaczy Andrzej Jurczak. 


Aby przeczytać więcej


źródło: newconnect.info