Aktualności

10.09.2013 | LBW: Grupa Lubawa: Niemal 65-proc. wzrost zysku netto w I półroczu 2013 roku

Grupa Lubawa, producent tekstyliów technicznych, materiałów reklamowych, a także artykułów dedykowanych odbiorcom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i obronność, opublikowała raport za I półrocze 2013 roku. W omawianym okresie, skonsolidowany wynik netto Grupy wyniósł ponad 8 mln zł w porównaniu do 4,9 mln zł w roku ubiegłym.

Grupa osiągnęła przeszło 128 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi wzrost o 11% względem analogicznego okresu 2012 roku. EBITDA wyniosła blisko 17,5 mln zł co jest wynikiem lepszym od tego sprzed roku o niemal 30%. .

Wszytskie Spółki należące do Grupy Kapitałowej mogą pochwalić się zauważalnie lepszymi wynikami finansowymi w pierwszym półroczu 2013 r. Nieprzerwanie, Litex Promo sp. z o.o. - wiodący producent nośników reklamowych oraz Miranda sp. z o.o. - producent tkanin oraz dzianin poliestrowych, poliamidowych i mieszanych, stanowią motor napędowy całej Grupy. Spółki odnotowały przychody netto ze sprzedaży na poziomie kolejno: przeszło 67 mln zł oraz 58,6 mln zł.


Aby przeczytać więcej
źródło: biznes.interia.pl