Aktualności

10.02.2014 | Fiten S.A. wysoko na liście Diamentów Forbesa

W rankingu przygotowanym przez magazyn Forbes oraz Bisnode Polska, Fiten został zaliczony do grona dziesięciu najszybciej rosnących firm ze Śląska. Tytuł Diamentu to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla notowanej na NewConnect katowickiej spółki.

Diamenty Forbes’a są cenionym wyróżnieniem przyznawanym firmom, które w ostatnich latach dynamicznie zyskiwały na wartości. Przy punktacji brane są pod uwagę wyniki finansowe oraz wartość aktywów nagradzanych przedsiębiorstw. W bieżącej edycji na listę Diamentów trafiły firmy, które w 2012 r. osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost. Fiten uplasował się na 8. miejscu zestawienia uwzględniającego firmy ze Śląska o przychodach powyżej 250 mln PLN, odnotowując w latach 2011 - 2012 wzrost wynoszący 26,6%. W Rankingu ogólnopolskim wynik ten pozwolił spółce zająć 51. lokatę.

- To bardzo dobra wiadomość i duże wyróżnienie dla naszej firmy. Fakt, że nasza aktywność została doceniona przez tak znany miesięcznik bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszych działań – skomentował Roman Pluszczew, Prezes Zarządu Grupy Fiten.

Fiten S.A. od kilku lat konsekwentnie zwiększa skalę działalności na rynku handlu energią elektryczną. Obrót hurtowy prowadzony między innymi na europejskich giełdach energii oraz sprzedaż detaliczna ukierunkowana na polski sektor MSP, pozwoliły osiągnąć w 2012 r. 425 mln PLN przychodów i 2,8 mln zysku netto. Wyniki te przełożyły się na wysoki wzrost wartości spółki i zapewnił jej wysokie miejsce na liście najprężniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw.