Aktualności

25.09.2014 | Dwie nowe spółki w Grupie Kapitałowej Lubawa

W poniedziałek 22. września dwa nowe podmioty powołane przez Grupę Lubawa otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Kamiennogórskiej Strefie Małej Przedsiębiorczości.

Po wcześniejszej adaptacji udostępnionych nieruchomości, spółki zajmą się produkcją oraz wykończaniem tkanin oraz dzianin, które następnie znajdą zastosowanie m. in. w branży reklamowej i militarnej. Odpowiedzialna za wytwórstwo Miranda 2 sp. z o.o. wyposaży w nowe maszyny do uszlachetniania tkanin i maszyny dziewiarskie, z kolei Miranda 3 sp. z o.o. zainwestuje w sprzęt niezbędny do malowania proszkowego, barwienia oraz druku. Oba przedsiębiorstwa łącznie zobowiązały się na dokonanie inwestycji w wysokości co najmniej 23 mln zł oraz zatrudnienia 25 osób do 2025 r. Jednak jak podkreśla Roman Tchórz, Prezes Zarządu nowopowstałych spółek, planowane nakłady mogą przekroczyć wymogi formalne, wynikające z warunków uzyskanych pozwoleń.

- Do 2025 r. wariant maksimum zakłada przeznaczenie na inwestycję nawet 34,5 mln zł oraz zatrudnienie blisko 100 osób. Stawiamy na ścisłą współpracę z lokalną społecznością oraz wykorzystanie jej potencjału, m. in. przygotowując młodzież do zawodów technika włókiennika i operatora maszyn włókienniczych.

Powołanie do życia spółek wpisuje się w działania podjęte w celu zwiększenia mocy przerobowych w Grupie, a także przyczyni się do generowania znacznych oszczędności w Grupie. - Dzięki funkcjonowaniu nowych podmiotów w obrębie strefy ekonomicznej możemy bowiem dokonać optymalizacji podatkowej, podsumowuje Marcin Kubica, Prezes Zarządu Lubawa SA, spółki dominującej w Grupie Kapitałowej.