Aktualności

13.11.2014 | Grupa Abak zwiększa sprzedaż

Spółka działająca na rynku usług księgowych odnotowała w III kwartale 2014 r. blisko 60% większą sprzedaż i równie wysoki wzrost wskaźnika EBITDA.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w III kw. 1,94 mln PLN rdr oraz 5,94 mln PLN narastająco po trzech kwartałach br. Uwzględniający amortyzację oraz odpisy dodatniej wartości wskaźnik EBITDA, którym Abak posługuje się do mierzenia efektywność działalności, wyniósł w III kw. 296,8 tys. PLN. Każda z powyższych pozycji kształtowała się na poziomie blisko 60% wyższym niż w analogicznych okresach w roku ubiegłym. Jak tłumaczy Zarząd, osiągnięte wyniki były przede wszystkim konsekwencją włączenia w struktury Grupy Abak dwóch biur rachunkowych w grudniu 2013 r.

- Wysokie dynamiki wzrostu były w dużej mierze wynikiem zeszłorocznego przejęcia spółki w Legnicy oraz uruchomienia oddziału Abak we Wrocławiu. Są również potwierdzeniem, że przyjęta przez nas strategia rozwoju przynosi wymierne efekty, w związku z czym planujemy jej dalszą, konsekwentną realizację - skomentował Paweł Puterko, Prezes Zarządu Abak S.A.

Grupa Abak posiada sześć oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju i obsługuje ponad 600 podmiotów gospodarczych.