Aktualności

07.11.2014 | Lubawa S.A. podpisała znaczącą umowę współpracy z amerykańskim liderem

W dniu 7. listopada br. w siedzibie spółki Lubawa S.A. w Ostrowie Wielkopolskim podpisano umowę o strategicznej współpracy pomiędzy firmą SKYDEX Technologies Inc., Lubawa USA i Lubawa S.A.

Umowa zakłada wyłączne upoważnienie Grupy Lubawa do dystrybucji na terenie Polski unikatowych produktów w postaci mat tłumiących efekt wybuchu ładunków improwizowanych pod podłogą pojazdu. Włączone do oferty grupy produkty Skydex są numerem 1 na świecie w tej kategorii produktów. Zostały już dostarczone do ponad 18 tys. pojazdów na całym świecie. Są one podstawowym produktem stosowanym w pojazdach armii amerykańskiej. Umowa o współpracy zawarta została dzięki negocjacjom przeprowadzonym z przedstawicielami Skydex przez zarząd Lubawa USA.

Z dumą włączamy do naszej oferty produkt światowego lidera. Cieszy nas, że ta aktywność handlowa jest wynikiem skutecznych działań poczynionych przez Lubawa USA. W kolejnych dniach spodziewamy się dalszych aktywności, także z amerykańskimi spółkami – skomentował prezes Lubawa S.A., Marcin Kubica. Ten segment produktów doskonale wpisuje się do naszej oferty z sektora związanego z bezpieczeństwem obiektów. W zakresie wyposażenia pojazdów wzbogaci ofertę, w której są już balistyka pojazdów, aktywny system ochrony, fotele przeciwwybuchowe, kamuflaż mobilny i kamizelki dla kierowców. Trwają już rozmowy z wiodącymi producentami pojazdów w zakresie zaimplementowania rozwiązań Skydex w ich produktach.

Umowę podpisali: prezes Lubawa USA – Tad Skoczynski, prezes SKYDEX Technologies Inc. - James Tylor oraz prezes Lubawa S.A. - Marcin Kubica.